MENU
Головна » Статті » ДСТУ

ДСТУ EN 25580:2006
ДСТУ EN 25580:2006
НЕРУЙНІВНИЙ КОНТРОЛЬ

ПРОМИСЛОВІ РАДІОГРАФІЧНІ НЕГАТОСКОПИ

Мінімальні вимоги

НЕРАЗРУШАЮЩИЙ КОНТРОЛЬ
ПРОМЫШЛЕННЫЕ РАДИОГРАФИЧЕСКИЕ НЕГАТОСКОПЫ
Минимальные требования

EN 25580:1992
NON-DESTRUCTIVE TESTING
INDUSTRIAL RADIOGRAPHIC ILLUMINATORS
Minimum requirements

Загрузити ДСТУ EN 25580:2006

 

1 СФЕРА ЗАСТОСУВАННЯ

Цей стандарт установлює мінімальні вимоги до промислових негатоскопів, які використовують для перегляду радіографічних знімків. Призначення негатоскопа — забезпечення перегляду радіографічних знімків.

Негатоскоп повинен гарантувати таку саму безпеку для персоналу, яку гарантує електричний апарат з максимальною напругою, ізоляцією та уземленням відповідно до стандарту з електротехнічної безпеки тієї країни, де його використовують.

 

2 ХАРАКТЕРИСТИКИ РАДІОГРАФІЧНИХ НЕГАТОСКОПІВ

2.1 Механічна конструкція

Негатоскоп являє собою корпус, одним зі сторін якого є екран для перегляду, котрий освітлюється зсередини. Такий екран може бути розсіювальним екраном. Крім того, корпус може містити систему термозахисту радіографічних знімків; ця система може мати вентиляцію.

Негатоскоп потрібно сконструювати так, щоб уникати проникнення вологи усередину під час контакту радіографічних знімків з екраном у процесі перегляду вологих радіографічних знімків.

2.2 Екран для перегляду

Очищення екранів має бути легким. Екрани потрібно виготовляти з матеріалу, стійкого до подряпин під час їх очищення, що його пропонує виробник, та під час перегляду плівок.

Примітка. Екран являє собою комбінацію елементів, які повинні бути стійкими до тепла, щоб запобігти деформації та зміні кольорів.

Розмір екрана повинен бути таким, щоб у процесі перегляду радіографічного знімка він не засліплював очі оператору. Якщо прилад використовують для перегляду плівок різних розмірів, потрібно передбачити систему колімаційних рамок.

Категорія: ДСТУ | Додав: sergzmi (13.06.2021)
Переглядів: 129 | Теги: ДСТУ EN 25580-2006, завантажити безкоштовно, DSTU EN 25580:2006, Download, ДСТУ EN, 25580:2006 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar