MENU
Головна » Статті » ДСТУ

ДСТУ ІЕС 60061-4:2009
ДСТУ ІЕС 60061-4:2009

ЦОКОЛІ ТА ПАТРОНИ ЛАМПОВІ, А ТАКОЖ КАЛІБРИ ДЛЯ ПЕРЕВІРКИ ЇХ ВЗАЄМОЗАМІННОСТІ ТА БЕЗПЕЧНОСТІ

Частина 4. Настанови та загальна інформація

ЦОКОЛИ И ПАТРОНЫ ЛАМПОВЫЕ, А ТАКЖЕ КАЛИБРЫ ДЛЯ ПРОВЕРКИ ИХ ВЗАИМОЗАМЕНЯЕМОСТИ И БЕЗОПАСНОСТИ
Часть 4. Наставления и общая информация

ІЕС 60061-4:2005
LAMP CAPS AND HOLDERS TOGETHER WITH GAUGES FOR THE CONTROL OF INTERCHANGEBILITY AND SAFETY
Part 4. Guidelines and general information

Загрузити ДСТУ ІЕС 60061-4:2009


СФЕРА ЗАСТОСУВАННЯ

Положення цього стандарту стосуються цоколів і патронів освітлювальних ламп, а також світлодіодних модулів. В стандарті даються настанови та надається загальна інформація щодо застосування перших трьох стандартів серії ДСТУ ІЕС 60061 персоналом, задіяним в розробках і випробуваннях світлотехнічних виробів.

1 Вступ

Існує система кодування, яка може використовуватися для позначень лампових цоколів і патронів. Визначальними в ній є літери, числа та символи, з яких складаються такі позначення. Система має міжнародну придатність і має використовуватися, наскільки це можливо.
Є очевидним, що існує спорідненість між певними ламповими цоколями та патронами, що мають використовуватися з ними. Цей зв’язок відображається у відповідних позначеннях, частини яких використовуються одночасно для обох видів виробів.
Як наслідок цієї системи є можливість відрізняти цоколі та патрони від іншої продукції і там, де вони є взаємозамінними, їм можуть надаватися однакові позначення. Ця система є також дійовим інструментом щодо контролю зростання кількості конструкцій. Надання позначень новим типам цоколів і патронів є прерогативою експертної групи підкомітету 34В ІЕС.

2 Система позначень

Метою цієї системи є те, щоб кожне певне позначення було коротким та по можливості легковимовним для стимулювання його використання на практиці.
Ця система базується на окремих підчастинах, які складаються з літер, чисел та символів; кожна частина несе свою власну характеристику. До цоколів і патронів окремих типів має призначатися лише одно позначення. Не повинно бути спроб щодо використання цієї системи для ідентифікації матеріалів. Частини позначень поєднуються безпосередньо без пропусків або інших розділових позначок.
Повні позначення цоколів і патронів мають такі структури:
позначення лампового цоколя: (a)(b)(c)-(d)/(e)x(f)
позначення лампового патрона: (a)(b)(c)-(d)
Примітка. Допускається скорочене позначення лампового цоколя, якщо це не призводить до неправильного розуміння.
Частина позначення, що передує навкісній рисці, стосується інформації, важливої щодо взаємозамінності у відповідних патронах ламп, поєднаних з певними цоколями. Ця важлива частина позначення має бути однаковою для цоколя та патрона, до якого від приєднується. Частина позначення лампового цоколя після навкісної риски, за наявності, стосується певних важливих розмірів цоколя, які не є важливими щодо вимог взаємозамінності ламп в патронах. Проте, ці розміри є важливими для загальної взаємозамінності цоколів з різними особливостями на лампах одного виду.
Зауваження:
В протилежність північноамериканській термінології в ІЕС слово base (основа) стосується лише контактоутворюючих і приєднувальних частин ламп.
 

Категорія: ДСТУ | Додав: sergzmi (12.07.2022)
Переглядів: 50 | Теги: Download, 60061-4:2009, ДСТУ ІЕС, завантажити безкоштовно, DSTU ІЕС 60061-4:2009, ДСТУ ІЕС 60061-4-2009 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar