ДСТУ ISO/IEC Guide 59:2000
ДСТУ ISO/IEC Guide 59:2000

КОДЕКС УСТАЛЕНИХ ПРАВИЛ СТАНДАРТИЗАЦІЇ
Kodeks ustalenyh pravel standartyzaciji

CODE OF GOOD PRACTICE FOR STANDARDIZATION
КОДЕКС СЛОЖИВШИХСЯ ПРАВИЛ СТАНДАРТИЗАЦИИ

Загрузити ДСТУISO/IEC Guide 59:2000

 

1 ВСТУП

1.1 Стандарти відіграють важливу роль у внутрішній і зовнішній торгівлі та комерційній діяльності інших видів у всіх країнах світу. Багато органів розробляють стандарти таких рівнів: національні, регіональні та міжнародні; значна кількість таких органів підготовлює свої документи на засадах консенсусу. В умовах зростання міжнародної торгівлі й технологічної кооперації органи стандартизації розробили процедури та форми співпраці, на основі яких та з урахуванням думки загалу встановлено правила розроблення стандартів на всіх рівнях. Ці правила викладено тут у формі кодексу, який можуть застосовувати урядові й неурядові органи.

Національна примітка. До стандартів національної підпорядкованості належать: відомчі стандарти, стандарти підприємств, стандарти громадських товариств тощо.

Національний стандарт - стандарт, прийнятий національним органом стандартизації (ISO/IEC Guide 2:1996, 5.2.1.3).

1.2 На міжнародному рівні добровільний процес стандартизації фактично координують Міжнародна організація зі стандартизації (ISO), Міжнародна електротехнічна комісія (ІЕС) та Міжнародний союз електрозв’язку (ITU). Ці органи є найвищими організаціями у широкій інфраструктурі, основою якої є національний рівень і яка, у разі потреби, поширює свою діяльність на регіональний рівень. Глобальна система стандартизації (тобто стандартизація на національному, регіональному та міжнародному рівнях) являє собою угоди про співпрацю між ISO, ІЕС та ITU на міжнародному рівні, схожі угоди між організаціями зі стандартизації на регіональному рівні, такими як CEN, CENELEC та ETSI в Європі, а також угоди про співпрацю між національними членами трьох найвищих організацій.

Національна примітка. CEN (Comité européen de normalisation) - Європейський комітет стандартизації

CENELEC (Comité européen de normalisation électrotechnique) - Європейський комітет стандартизації в галузі електротехніки.

ETSI (European Telecommunication Standards Institute) - Європейський інститут стандартів з телекомунікацій.

1.3 В усій глобальній системі національні члени трьох найвищих організацій беруть на себе відповідальність щодо забезпечення координації.

1.4 Прийняття цього Кодексу - добровільне. Кодекс призначений забезпечити відкритість та прозорість разом з оптимальним порядком, узгодженістю та ефективністю всесвітнього процесу стандартизації. Положення, що мають обов’язковий характер, подано у формі вимог, для чого використано допоміжне дієслово «повинен».

2 ВИЗНАЧЕННЯ ПОНЯТЬ

У Кодексі використано визначення понять з Настанови ISO/IEC Guide 2:1991; їх треба використовувати всім органам, які затверджують стандарти за процедурами, що базуються на засадах консенсусу. Ці органи складають підгрупу, описану в додатку 3 Угоди GATT 1991 з технічних бар’єрів у торгівлі, як пояснено в додатку А до цього Кодексу.

Категорія: ДСТУ | Додав: sergzmi (23.06.2023)
Переглядів: 143 | Теги: завантажити безкоштовно, ДСТУ ISO/IEC, DSTU ISO/IEC Guide 59:2000, Guide 59:2000, Download, ДСТУ ISO/IEC Guide 59-2000 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
ComForm">
avatar