17:18
Промисловий інжиніринг
Промисловий інжиніринг


Промисловий інжиніринг як інструмент створення конкурентоспроможного виробництва, на українському ринку поки ще перебуває в зародковому стані, але вже володіє найпотужнішим потенціалом для подальшого розвитку промисловості в України і є нашою основною сферою діяльності.

Очевидно, що одночасно з концепцією освоєння випуску Українськими підприємствами виробів, здатних конкурувати на світовому ринку (особливо в галузях автомобілебудування, авіабудування, суднобудування, оборонної промисловості і т.д.) експерти повинні задуматися над концепцією технічного переозброєння виробництва. Здавалося б, нічого нового в цьому немає: дуже багато компаній щорічно виділяють чималі кошти на придбання нового обладнання та модернізацію існуючого, унітарні підприємства проводять тендери з закупівлі та їх переозброєння фінансується державою, постачальники пропонують все більше і більше марок обладнання, створюючи тим самим конкурентний ринок ...

Але інжиніринг - це поняття набагато більш глибоке, і, напевно, ключове для побудови ефективної роботи з технічного переозброєння підприємства та виробництва і включає в себе координацію діяльності всіх зацікавлених учасників проекту в області економічних, проектно-конструкторських, технологічних, виробничих і організаційних питань, що складається з окремих етапів:

 

1. На етапі передпроектних робіт проводиться:

- Збір та підготовка вихідних даних для розробки проектної документації та обгрунтування ТЕО.
- Підготовка Технічного Завдання на проектування та його узгодження.
- Укладення договорів і організація робіт по проведенню необхідних інженерно-вишукувальних та інших, необхідних досліджень Об'єкту.

 

2. На етапі розробки проектно-кошторисної документації:


-
Забезпечується технічний супровід розробки проектно-кошторисної документації з наданням підрядним проектним організаціям необхідної допомоги в ході проектування.
- Здійснюється перевірка (експертиза) проектних і технологічних рішень, їх ефективність, що істотно впливає на зниження капітальних витрат і скорочення інвестиційного циклу.
- Захист і затвердження проектно-кошторисної документації перед Інвестором.
- Контролюється якість, терміни виконання і узгодження проектної документації відповідно до умов Договорів, Технічним Завданням на проектування.

 

3. На етапі освоєння виробничого об'єкта, організації і ведення будівельно-монтажних робіт:

- Готуються до підписання договору з генеральною підрядною та іншими організаціями на виконання будівельно-монтажних і пуско-налагоджувальних робіт.
- Здійснюється контроль над виконанням робіт в строки згідно з укладеними договорами.
- Проводиться аналіз, а при необхідності вносяться коригування і зміни в графік виконання робіт та проектно-кошторисну документацію.
- Представлення інтересів Інвестора при перевірках, проведених державними органами.
- Здійснюється технічний нагляд за будівництвом з оформленням актів на приховані роботи і веденням виконавчих відомостей виконаних робіт.
- Забезпечується контроль над проведенням авторського нагляду проектними організаціями.
- Приймаються виконані роботи у проектних, підрядних, налагоджувальних та інших організацій за укладеними договорами. Повідомляється Інвестору про виконання цих робіт для твору їх оплати.
- Проводиться рекламаційних і претензійна робота в процесі виконання робіт.
- Забезпечується контроль над монтажем і пуско-наладкою інженерного обладнання, систем АСУ ТП, проведенням комплексного тестування з підбором і навчанням кадрів Замовника.


4. На етапі здачі Промислового Об'єкту в експлуатацію:

- Забезпечується підготовка підрядними та проектними організаціями необхідної технічної документації по здачі Об'єкту та інженерних систем в експлуатацію.
- Вирішуються організаційні питання з проведення робочих і державних комісій по здачі Об'єкту в експлуатацію.
- Здійснюється контроль дотримання гарантійних і післягарантійних зобов'язань виконавцями.

 

5. На етапі сервісне обслуговування промислових об'єктів:

image060
- Складання регламентів з техобслуговування та створеня єдиної бази даних підприємства або холдингу на обслуговуване устаткування.

- Технічне обслуговування обладнання згідно заявкам замовників і рекомендацій заводів виробників обладнання.
- Ремонт обладнання замовника з можливою заміною зношених, пошкоджених та застарілих підшипників, направляючих елементів, гумових ущільнень, датчиків, електричних кабелів,  електронного устаткування.
- Відновлення окремих деталей і вузлів машин різними методами - склеюванням, нанесенням метало-полімерних композитів на зношену поверхню з наступною механічною обробкою, наплавленням зварювальним електродом, заміною зношених фрагментів деталей.
- Модернізація обладнання замовника з розробкою і виготовленням окремих вузлів, агрегатів і заміною систем управління
- Розробка та впровадження програмного забезпечення для автоматизованих систем керування устаткуванням.

Категорія: Разное | Переглядів: 2414 | Додав: KSV | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
ComForm">
avatar